اخبار

نصب برچسب‌های شناسایی گزینه صحیح شارژ مجدد موتورسیکلت‌های برقی از ۲۰ مارس ۲۰۲۱ در سراسر اروپا

نصب برچسب‌های شناسایی گزینه صحیح شارژ مجدد موتورسیکلت‌های برقی از ۲۰ مارس ۲۰۲۱ در سراسر اروپا

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ACEM، از ۲۰ مارس سال جاری یعنی از ۱۸ روز آینده مطابق با الزامات بخشنامه اتحادیه اروپا در مورد استقرار زیرساخت‌های سوخت جایگزین (۲۰۱۴/۹۴/EU) استفاده از برچسب برای وسایل نقلیه‌الکتریکی و ایستگاه‌های شارژ در سراسر اروپا استفاده می‌شود.

هدف این است که با هماهنگی برچسب‌گذاری در کل اتحادیه اروپا، به مصرف‌کنندگان کمک کند تا گزینه مناسب شارژ را برای وسایل نقلیه‌الکتریکی باتری و پلاگین هیبریدی-الکتریکی خود شناسایی کنند.

برچسب‌ها علاوه بر ایستگاه‌های شارژ، بر روی تمام موتورهای الکتریکی؛ موپدها، موتورسیکلت‌ها، سه‌چرخ‌ها و چهارچرخ‌های تازه تولید شده و همچنین وانت‌ها، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها به روشی واضح و قابل مشاهده قرار می‌گیرند.

برای کمک به مصرف‌کنندگان و اپراتورهای شارژ در درک این برچسب‌های جدید، ائتلافی از تولیدکنندگان وسایل‌نقلیه اروپایی، اپراتورهای زیرساخت شارژ و صنعت برق بروشورهای آموزنده‌ای منتشر کرده‌اند.

ابه گزارش موتورسیکلت نیوز، ین بروشورها، در قالب پرسش و پاسخ، هدف این برچسب‌ها، طراحی آن‌ها و اینکه در کدام وسایل‌نقلیه نشان داده می‌شوند را توضیح می‌دهند.

این بروشورها به همراه اطلاعات مربوط به برچسب‌های سوخت هماهنگ شده برای موتورهای احتراق داخلی که در سال ۲۰۱۸ معرفی شده‌اند، از طریق اینترنت در سایت www.fuel-identifiers.eu در دسترس هستند.

قابل ذکر است که:

  • یک استاندارد توسط کمیته استانداردسازی اروپا طراحی فنی و قالب برچسب‌های جدید (CEN استاندارد EN17186) را مطابق با نسخه‌های دستورالعمل (۲۰۱۴/۹۴/EU) تعریف می‌کند.

  • بروشورهای مربوط به برچسب‌های وسایل‌نقلیه الکتریکی و زیرساخت‌های شارژ توسط انجمن تولیدکنندگان اتومبیل اروپا (ACEA)، انجمن صنعت موتورسیکلت اروپا (ACEM)، ChargeUp Europe ،CharIN و Eurelectric تهیه شده است.

پایان پیام

  • خبرنگار : محمدعلی نژادیان
  • منبع خبر : ACEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *